Avrupa’da saatler bu gece 3 ‘de geri alınıyor

Reklam

Fransa’nın da dahil olduğu Avrupa ülkeleri bu gece kış saati uygulamasına geçiyor. Türkiye’nin tek saat uygulamasına daha önce geçmesi nedeniyle bu yıl da Türkiye ile saat farkı yeniden 2’ye çıkmış olacak. 

Avrupa’da uzun süredir tartışma konusu olan kış ve yaz saat uygulaması 2021 yılına ertelendi. AB ülkeleri en geç nisan ayına temelli olarak kış ya da yaz saatinden hangisine geçeceğine karar verecek. Ancak saatler bu yıl ve 2020’de de değiştirilmeye devam edecek. Fransa’da dahil Avrupa’da saatler bu gece 03.00’ten, 02.00’ye alınacak.

Türkiye ile yeniden 2 saat fark olacak

Ancak Türkiye tek saat uygulamasına geçtiği için bu yıl da saatleri geri almayacak. Bu yüzden Avrupa ülkeleriyle Türkiye arasındaki saat farkı da yeniden 2’ye çıkacak. Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, İsveç, İsviçre, Danimarka gibi Avrupa ülkelerinden 2, İngiltere’den 3 saat önde olacak.

Dizi ve haberlerin saatleri de değişiyor

Bu haftadan itibaren gurbetçiler yine yeni saat farkına alışması gerekecek. Türk televizyonlarında 18’de başlayan ana haber bültenlerinin Avrupa’da başlama zamanı 16 olacak. Saat 20’de başlayan dizilerin Avrupa’daki yeni saati 18, 19’da başlayacak maçlar ise 17’de başlayacak.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz