Fransa’da boşandım deyip CAF yardımı alan kadın yakayı bakın nasıl ele verdi!

Reklam

Fransa’da boşandım diyerek CAF’a çocuklarıyla yalnız yaşadığını söyleyen 38 yaşındaki bir kadının yalan söylediği ortaya çıktı. Kadın yakayı posta kutusunda yazan ”M. et Mme” yazıları nedeniyle ele verdiği kaydedildi. 

Ülkenin batısındaki Boischampre’da meydana gelen olayda, Aile Yardım Fonu’na (CAF)çocuklarıyla birlikte yalnız yaşadığını belirten 38 yaşındaki kadın, 3 yıl boyunca APL, RSA, ve yalnız ebeveyn…gibi yardımlardan faydalandı. Ancak CAF şüphe üzerine ailenin evinde yaptığı kontrolde posta kutusunun üzerinde Bay ve Bayan (M. et Mme) yazısının yazdığını tespit etti. Bir şahit de kadının kocasıyla birlikte yaşadığını söyledi. Ayrıca kadının oturduğu evin sahibi de en az 6 ay süreyle adamı evde gördüğünü bildirdi.

Arada sırada çocukları görmeye geliyordu!

CAF denetimler sonucunda sahtekarlık yapıldığını tespit ederken, kadın ise tüm suçlamaları reddetti. Yalnız yaşadığını vurgulayan 38 yaşındaki kadın, kocasının da arada sırada çocuklarını görmeye geldiğini savundu.

Onclick Popunder

4 ay hapis cezası istendi, tüm yardımları geri ödeyecek

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sonucu şüpheli kadın hakim karşısına çıktı. Savcı kadının 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. CAF da 3 yıl boyunca ödenen yardımların geri ödenmesini istedi. Mahkemenin kararını ileri bir tarihte vermesi bekleniyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz