Fransa’da hükümetten müjde! Bu araçları alana 2 bin 500 Euro yardım yapılacak

0
835
reklam

Fransa’da hükümet eski benzin ve dizel araçlarına yapılan yardımları 2 bin 500 Euro’ya yükseltti. Ayrıca artık yardımdan şarj edilebilir hibrit araç alanlar da yararlanacak.

Fransa’da hükümetin eski araçları getirenlere verilen yardımı 2019’dan itibaren artıracağı açıklandı. 1997’den önce trafiğe çıkan benzinli ve 2006’dan önceki modelli dizel araçlarını değiştirenlere daha önce ödenen 2 bin Euroluk yardım vergiden muaf düşük gelirli aileler için 2 bin 500 Euro’ya yükseltiliyor.  Bu yardımı haketmek için ise ikinci el yada yeni alınacak araçlarda Crit’air numarası 1 ya da 2 olan araçları tercih etmek yeterli olacak.

Hibrit araç alana devletten 2 bin 500 Euro

Ayrıca 2019 yılından itibaren yardımın şarj edilebilir hibrit araç alacaklara da aynı yöntem koşuluyla yardım ödenecek. Fransa Ekoloji Bakanı François de Rugy, 2019 yılından itibaren şarj edilebilir hibrit araç alacaklara 2 bin 500 Euro yardım yapılacağını açıkladı.

-Reklam-

Hibrit araç nedir?

Hem elektrikli hem de benzinli motora sahip olan ve kendi kendini şarj edebilen modellerdir. Ayrıca, sürüş koşullarına göre sadece elektrik motorunun gücünden faydalanarak ya da benzin ve elektrik motorlarını beraber kullanarak hareket edebilir. Sessiz ve konforlu sürüşü, çok düşük yakıt tüketimi ile sağlarken çevreyi de daha az kirletir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…