Fransa’da kaçak çalışıp CAF yardımı ve CMU alan inşaat işçisine rekor ceza!

Fransa'da yardımlarla ilgili çok önemli değişiklik.
Reklam

Fransa’da 3 yıl içerisinde kaçak çalışıp 134 bin Euro kazanan aynı zamanda da maddi durumu düşük ailelerin faydalandığı CAF ve CMU gibi yardımlardan faydalanan çifte rekor ceza verildi. Karı koca 1 yıl hapis cezasına çarptırılıp evlerine el kondu. Aynı zamanda zarar uğrattıkları tüm kurumlara toplam 91 bin Euro geri ödeme yapacaklar. 

Fransa’nın  Puy-de-Dôme Bölgesi’nde meydana gelen olayda, 3 yıl boyunca kaçak dış cephe kaplama işleri gerçekleştiren 38 yaşındaki bir kişi, devlete bildirmediği işlerinden 134 bin Euro gelir elde etti. Aynı zamanda kazancını resmi olarak göstermeyip düşük gelirli ailelere ödenen CAF yardımı ile yine düşük gelirli ailelerin faydalandığı ücretsiz sağlık hizmeti  CMU aldı. RSI ve Bölge Konseyi ile birlikte toplam 39 bin Euroluk yardımdan faydalandı.

Evi ve arabaları başkalarının üzerine yaptı

Bu süre zarfında satın aldığı evi eşinin üzerine yapan şüpheli, 6 arabasının plakasını da şüphe uyandırmamak için eşi, çocukları ve babası üzerine yaptığı iddia edildi.

Clermont-Ferrand Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, şüpheli karı koca suçlamaları reddetti. Suçlamaların odağındaki adam, sayılarla arasının iyi olmadığını bilinçli yapmadığını iddia etti.

Rekor ceza!

Yargılama sonucunda hakim karı ve kocayı 1 yıl hapis cezasına çarptırıp evlerine el konulmasına hükmetti. Ayrıca çiftin RSI’ye 45 bin 272 Euro, Bölge Konseyi’nde 35 bin 750, CAF’a 6 bin 422 ve CMU’ye de 4 bin 235 Euro ödemesi kararlaştırıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz