Fransa’da kalp krizi geçiren Konyalı gurbetçinin yardım çığlığı

Reklam

Fransa’da kalp krizi geçiren gurbetçinin tedavisinin Türkiye’de devam etmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Fransa’da kalp krizi geçiren Konyalı gurbetçi Mehmet Baytak’ın, 20 Haziran’dan beri yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Gurbetçinin kızı Yeliz Baytak, Artı33’e yaptığı açıklamada, babasının tedavisinin ümit olmadığı gerekçesiyle durdurulmak istendiğini iddia etti. Onun için tedavisinin Türkiye’de devam etmesini istediklerini aktardı.

Baytak, “Babam bizi duyuyor, tepki veriyor. Babamın tedavisinin Türkiye’de devam etmesini istiyoruz. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yardım bekliyorum.” diye konuştu.

İmza kampanyası başlatıldı.

Acılı kız, babasın acilen Türkiye’de bir hastanede tedavi edilmezse göz göre göre öleceğini söyledi. İnternetten de Türkiye’nin ambülans uçak göndermesi için imza kampanyası başlatıldı. Buraya tıklayarak imza kampanyasına destek olabilirsiniz.

Daha önce de Zekeriya Türkiye’ye götürülmüştü

Fransa’da daha önce de Lyon şehrinde yaşayan Karamanlı 3 çocuk babası 33 yaşındaki Zekeriya Kılınç, kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı Croix Rousse hastanesinde yoğun bakıma alınmıştı.

Doktorlar kalbi atıp fonksiyonlarının devam etmesine rağmen beyin fonksiyonları durduğu gerekçesiyle Türk vatandaşının bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin fişini çekmek istiyordu. Artı33’e konuşan Kılınç’ın aile ise Türkiye’nin Lyon Başkonsolosluğu’nun gönderdiği doktorun yaptığı muayenede hala şans olduğunu söylediği iddia ederek buna karşı çıkmış, bu yüzden Zekeriya’nın Türkiye’ye götürülerek orada tedavi edilmesini talep etmişti.

Türkiye’nin gönderdiği ambulans ile Zekeriye Türkiye’de tedavi altına alınmıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz