Fransa’da Ramazan Bayramı coşkusu: Fransalı Türkler camilere akın etti

Reklam

Fransa’da Ramazan Bayramı büyük coşkuyla kutlanıyor. Fransalı Türkler, hafta içine denk gelmesine rağmen bayram namazı için camilere akın etti.

Fransa’da Müslümanlar Ramazan Bayramını idrak ediyor. Fransa’da yaşayan Türkler de, Paris’ten Nantes’a, Strasbourg’dan Mulhouse’a Metz’e, Lyon, Beziers, Marsilya’ya kadar ülkenin 4 bir tarafında bayram namazı için camilere koştular.

Bu yıl hafta içine denk gelmesine rağmen camiler, bayram namazı için gelen vatandaşlarla doldu taştı.

Onclick Popunder

Camilerde okunan hutbede birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı. Dünya genelinde zulme uğrayan Müslümanlar için de dua eden vatandaşlar, namaz sonrası bayramlaşmak için cami içerisinde uzun kuyruk oluşturdu.

Nantes cami

Camilerde yer kalmadı

Fransa’nın batısındaki Nantes şehrinde de DİTİB Nantes Türk Kültür Derneği bünyesindeki camiye akın eden Müslümanlar bayram namazını kıldı, dünyadaki Müslümanlar için birlikte dua ettiler.

Namaz sonrası da cemaate hediyeler verildi.

Ülkenin en doğusundaki Strasbourg’da Müslümanlar IGMG Eyüp Sultan Camii’ni hınca hınç doldurdu. Camide yer kalmayınca cami bahçesine açılan halılarda namazlarını kıldılar. Yapılan vazda da Ramazan Bayramı’nın birlik ve beraberlik günü olduğuna dikkat çekildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz