Fransa’da salgın nedeniyle herkesin oturum kartı 6 ay uzatıldı

Reklam

Fransa’da oturum kartları, uzun süreli vizeler ve “recepisse”ler, koronavirüs nedeniyle resmi dairelerde alınan önlemler nedeniyle 6 ay uzatılıyor.

Fransa’da koronavirüs sonrası resmi kurumların çalışmalarında yaşanan aksaklık oturum kartı süresi bitenleri endişelendirirken hükümetten önemli bir adım atıldı.Bakanlara kuruluna sunulan acil eylem planına göre, oturum kartlarının süresi 6 ay uzatıldı.

Uzun süreli vize ve recepisseleri de kapsıyor

Yeni değişiklik, uzun süreli vize ve “recepisse”leri de kapsıyor. Onların süresi de 6 ay uzatılırken, iltica başvuru belgesi 16 Mart-15 Mayıs arasında bitecekleri için de yine süre 6 ay uzatıldı.

-Reklam-

Paris polisi de daha önce ülkede yasan yollardan kalanlar için bu sürenin 3 ay uzatıldığını duyurmuştu. Bu kararın, bu kişilerin sahip olduğu çalışma ve sosyal haklarla ilgili sıkıntı yaşamaması için alındığı kaydedildi.

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz