Fransa’da sürücüleri korkutan iddia: Otomobillere yıllık vergi gelecek

Reklam

Fransa’da trafikteki her araçtan yıllık vergi alınacağı iddia edildi. Hükümet ise iddiaları yalanladı.

Fransa’da Le Parisien gazetesinde yayınlanan yazıda hükümetin otoyolların restorasyonu için otomobillere yıllık vergi getirmeyi düşündüğü iddia edildi. Haberde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir komisyonun, her araca yıllık vinyet önerisi sundukları aktarıldı.

Her araçtan 75 ila 125 Euroluk vinyet parası alınsın

Gazeteye göre Trafikte şahıs ve şirketlere ait 40 milyon araca yıllık 75 ila 125 Euro arasında değişen vergi getirileceği iddia edildi. Bu verginin hükümete yıllık 3 ila 5 milyar Euro arasında bir gelir getireceği bildirildi.

Onclick Popunder

Hükümet iddiaları yalanladı!

Hükümet ise iddiaları yalanladı. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada otoyolların finansmanı için ek kaynağa ihtiyaç olduğu doğrulandı.

Ancak asla otomobillere vinyet getirilmesi gibi bir düşüncenin gündeme gelmediği ifade edildi. Hükümete Ulusal Hareketlilik Konseyi çevresinde kendilerine birçok öneri geldiğine dikkat çekilen bakanlık sözcüsü, ancak bu önerilerin hükümet için bağlayıcı olmadığı vurgulandı. Bu öneriler arasında benzindeki verginin artırılması, otomobil ve kamyonlara yaptıkları kilometrelerin faturalandırılmasılar da yer alıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz