Fransa’da yaşayan Türk kızının zorla evlendirileceği iddia edildi

Reklam

Fransa’da 19 yaşındaki Türk kızının zorla babası tarafından Türkiye’de alıkonulduğu iddia edildi. Fransız medyasında yer alan habere göre, 19 yaşındaki Türk kızı E.A Türkiye’ye götürüldüğü babasının genç kızın pasaportuna el koyarak yeniden Fransa’da dönmesine izin vermediği savunuldu.

Olayın ön lisans okuyan kızın okula başlaması gereken dönemde okula gelmemesi ile ortaya çıktığı iddia edildi. Ailesi ile Türkiye’ye giden genç kızın pasaportu ve oturum kartına babası el koyduğu savunulurken, genç kızın arkadaşları da Sema’nın zorla evlendirileceğini iddia etti. Ayrıca kızın Fransa’daki arkadaşlarına da bu yönde mesaj attığı öne sürüldü.

Zorla kaçırıldı iddiası

Sosyal medyada Fransızca ve Türkçe paylaşılan mesajlarda ,”Bir ay önce Annecy’de yaşayan, 19 yaşındaki E.A adlı bir kız kendi babası tarafından kaçırıldı. O babası tarafından şimdi tutsak tutulduğu Türkiye’ye geri götürüldü ve “burada ölmekten korkuyor” denildi.

Baba iddiaları yalanladı

Ancak kızın babası iddiaları yalanlarken, genç kızın Türkiye’de tatilde olduğunu ve daha sonra Fransa’ya geri döneceğini belirtti. Ayrıca genç kızın da jandarmaya gönderdiği mailde de olayın yanlış anlaşıldığını söylediği aktarıldı.

Soruşturma başlatıldı

Ancak Euronews’te yer alan habere göre öğretmenlerine mail atıp ailesinin baskını üzerine böyle bir ifade verdiği iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz