Fransa’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapan gurbetçi geri döndü!

Reklam

Fransa’nın Nancy şehrinde yaşayan Afyonlu gurbetçi, kesin dönüş yaptığı Türkiye’den Fransa’ya geri döndü. Ancak birgün yine çok sevdiği Türkiye’de, çocuklarının yabancı olarak sayılmadığı, asıl unsur olduğu kendi ülkelerinde yetişmesi için mücadele edeceğini aktardı.

Fransa’dan son dönemde Türkiye’ye kesin dönüş yapanların sayısı son yıllarda hızla artarken, büyük çoğunluğu hayatlarını Türkiye’de devam ettirmekten oldukça mutlu. Ancak kesin dönüş yaptığı memleketinde yaşayıp geri dönüş yapanlar da var.

Fransa’da işlettiği restoranını kapatıp memleketi Aksaray’a kesin dönüş yapan 43 yaşındaki Osman Ç.* de Türkiye’de 6 yıl yaşadıktan sonra yeniden Fransa’ya geri dönenlerden.

Gurbetçi, Artı33’e yaptığı açıklamada, ilk dönem İstanbul’da tekstil üzerine bir mağaza açtığını ancak daha sonra burada yapamayarak memleketi Aksaray’a döndüğünü belirtti. Aksaray’da da hem kendisine ait dükkan açıp daha sonra da farklı birçok sektörde çalıştığını kaydeden Osman Ç., 6 yıl aradan sonra yeniden Fransa’ya dönmek zorunda kaldığını aktardı.

Türkiye’de kurduğu işlerde başarıyı yakalayamadı

Kesin dönüş yaptıklarında 2 çocukları olduğunu Türkiye’de 1 çocukları daha olduğunu söyleyen Osman Ç., ancak Fransa’da ticareti biliyor olmanın da Türkiye’de iyi bir esnaf olacağın anlamına gelmediğine dikkat çekti. Yanlış iş seçimi, sektörü iyi tanımama gibi nedenlerle kurduğu işlerde başarıyı yakalayamadığını aktardı.

Fransa’ya geri dönmesinin de istediği başarıyı yakalamamasından kaynaklandığını aktardı.

Kesin dönüş yapacaklar nelere dikkat etmeli?

Türkiye’nin çok farklı seçenekler sunan bir ülke olduğunu dikkat çeken gurbetçi, ancak kesin dönüş yapmayı düşünenlerin ne yapacağı ile ilgili iyi bir araştırma yapması gerektiğini söyledi. Osman Ç., Türkiye’ye kesin dönüş yapanların en azından Fransa’daki standardı neyse ona göre bir plan yapmasının Türkiye’de huzurlu bir hayat ona sunacağına da dikkat çekti.

Türkiye’yi çok seviyorum, yeniden döneceğim

Türkiye’yi çok sevdiğine de dikkat çeken Osman Ç., geri dönüş yapmasının Türkiye’ye bir gün geri dönme fikrini de hala yok etmediğini aktardı. Aldığı tecrübelerle yeniden Türkiye’ye dönüşü için daha bir ortam hazırlamaya çalışacağını aktardı. Çocuklarının yabancı olarak sayılmadığı, asıl unsur olduğu kendi ülkelerinde yetişmesi için mücadele edeceğini aktardı.

*İstek üzerine isim değiştirilmiştir

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz