Fransalı gurbetçinin Fransız nişanlısı Hatice ismini alarak Müslüman oldu

Reklam

Fransa’da yaşayan gurbetçi Mikail Öncü Fransız vatandaşı nişanlısı Cindy Maylene ile memleketi Trabzon’a gitti. Öncü’nün nişanlısı düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman oldu.

Nişanlısı Mikail Öncü ile Fransa’da yaşayan Cindy Maylene, İslam dinini araştırıp etkilendikten sonra Müslüman olmaya karar verdi. Nişanlısının memleketine giderek akrabalarıyla tanışan Maylene için Sürmene Müftülüğü’nde ihtida merasimi düzenlendi. Merasimde İlçe Müftüsü Abdullah Çobanoğlu, Cindy Maylene’ne İslam’ın temel esasları ile ilgili bilgi verdi.

İslam’ı araştırıp Müslüman oldu

Ardından şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Maylene “Hatice” ismini aldı. Merasim, dua ile tamamlandı. Çobanoğlu, Hatice’yi tebrik ederek ihtida belgesi ile Türkçe ve İngilizce Kur’an-ı Kerim hediye etti. Çift Fransa’da düğün yaparak dünya evine girecek.

Onclick Popunder

İhtida nedir?

İhtida, “doğru yolu bulmak; yol göstermek” mânalarına geliyor. İhtida kelimesi terim olarak inançsız iken veya başka bir dine mensupken İslâm dinini benimsemeyi ifade eder. İhtida eden kimseye mühtedî adı verilir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz