Fransalı Türklere şok! O uçak şirketi Ankara uçuşlarını iptal etti, bilet alanlar açıkta kaldı

Reklam

Türk Hava Yolları  (THY) ile  Alman Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress izin sezonunda gerçekleştireceği Paris-Ankara uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Aylar önceden izin biletlerini alan Fransalı gurbetçiler ise uçuşun iptal olması ile büyük mağduriyet yaşadı.

Fransa’nın başkenti Paris’ten Ankara’ya izin sezonunda uçuş gerçekleştirecek olan  Türk Hava Yolları (THY) ile  Alman Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Ancak daha önce uçuşlar planlandığı için izin biletlerini alan Fransalı gurbetçiler ise büyük mağduriyet yaşadı.

Fransa’nın batısındaki Quimper’de oturan Çaparoğlu ailesi de, izin hayallerini gerçekleştirmek için ocak ayında aldıkları uçak biletlerinin iptal olması ile büyük şok yaşadı.

Onclick Popunder

SunExpress’den Ocak ayında Paris’ten Ankara’ya gitmek için gidiş-dönüş bileti alan 6 kişilik Çaparoğlu ailesi, uçak şirketinin Ankara uçuşlarını iptal etmesi ile büyük mağduriyet yaşadı. 

Telefonla arayarak uçuşlar iptal oldu dediler

Şirket yetkilileri aileyi telefonla arayarak Paris uçuşlarının iptal olduğunu paraların iade edileceğini söyledi. Ancak izin döneminde fahiş fiyatlara yükselen biletleri daha ucuz almak için ocak ayını tercih eden aile şimdi yaşanan iptal ile büyük zarara uğramış durumda.

Ucuz olsun diye 6 ay önceden aldık, şimdi bu zararı kim karşılayacak?

Artı33 ile irtibata geçen aile, yaşadıkları mağduriyeti, “Biletleri aldık ve sonradan iptal edildi. Paramızı da geri yolladılar. Ama biz artık bu fiyata bilet bulamıyoruz. Uğradığımız zararı kim karşılayacak.”ifadeleriyle özetledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz