Markette başörtülü kadına ırkçı saldırı: ‘Pis Müslüman!’ (Özel-Haber)

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Kanada’nın Fransızca konuşan şehri Montreal’de başörtülü iki kadın ırkçı saldırıya maruz kaldı. Saldırgan kandının başörtülü kadınlara yönelik ‘Pis Müslüman!’ ifadeleri amatör kameraya yansıdı.

Onclick Popunder

Kanada TVA Nouvelle Televizyonu’nda yer alan habere göre Montreal şehir merkezinde yer alan bir markete iş başvurusu için kız kardeşiyle birlikte giden üniversite öğrencisi Doha Abuseedo isimli başörtülü kadın, CV’sini vermek için kasa sırasına girdi. Kardeşinin ise kendisini beklerken dergilere baktığını söyleyen Doha, bu sırada bir kadın kucağında bebeği de olan kardeşine yönelik ırkçı hakaretlerde bulunduğunu söyledi. Kadının kendilerine yönelik, ‘terörist’ ve ‘böylelerinin ‘yaşamaya hakkı yok’ gibi ifadele kullandığını iddia eden Doha, yaşanan tartışmayı da kamera ile kayda aldı.

‘Pis Müslüman!’

Amatör kameraya yansıyan görüntülerde ırkçı kadının başörtülü kadına yönelik, ”Pis Müslüman, şu giyinişine bak iğrenç! dediği görülüyor. Başörtülü kadının ise ”Çeneni kapa asıl sen giyinişine bak.”dediği de yine görüntülerde yer alıyor.

Kanada televizyonuna konuşan başörtülü kadın, ”Birçok ırkçı saldırıya maruz kaldım. Ancak bu sefer en korkuncuydu. Bizi herşeyle suçladı; hatta pedofiliyle bile. Elinde hiçbir gerekçe olmadan”dedi.

Polisin yanında da hakaretlerini sürdürdü

Olay polisin mağazaya gelmesiyle son bulurken, ırkçı ifadeler kullanan kadının, polis mağazadayen de başörtülü kadınlara hakaret etmeye devam ettiği kaydedildi.

Şikayetçi olmadı

Doha Abuseedo, hiçbir sonuç alamayacağını düşündüğü için ırkçı kadın hakkında şikayette bulunmadığını bunun yerine kaydettiği videoyu sosyal medyada islamofobik salıdrıların devam ettiğini göstermek amacıyla paylaştığını aktardı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz