Sosyal medyada paylaştı, yakayı ele verdi! CAF’a 40 bin Euro ödeyecek

Reklam

Fransa’da 1 çocuğu ile yalnız yaşadığını iddia eden 31 yaşındaki bir kadınının yalnız yaşamadığı ortaya çıktı. CAF dolandırıcılığı kadının sosyal medya hesaplarından ortaya çıkardı.

Fransa’nın batısındaki Manche bölgesinde meydana gelen olayda bir kadının sahtekarlığı Aile Yardım Fonu CAF tarafından sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıkarıldı. Bir çocuğu ile yalnız yaşadığını bildiren bir kadın, CAF’dan 2015 ile 2018 yılları arasında 40 bin Euro yardım aldı.

CAF sosyal medya paylaşımlarından yakaladı

Ancak kadının sosyal medya hesaplarını takibe alan CAF, genç kadının yalan söylediğini ortaya çıkardı. Bir çocuğumla yalnız yaşıyorum diye bildirim yapan kadının aslında başka bir adreste yalnız yaşamadığı belirlendi.

Öte yandan CAF’ın sosyal medya üzerinden dolandırıcılık tespitlerinin de son dönemde arttığı kaydedildi. Son olarak 50’li yaşlardaki bir kadın da bekarım deyip sosyal medyada sevgilisi ile birlikte yaşadığı fotoğrafları paylaşınca yakayı ele vermişti.

Leboncoin ve eBay de kontrol ediliyor

Fransa’da Facebook, Twitter, Instagram’ın yanı sıra eBay ve Le Bon Coin’da yapılan paylaşımın da vergi kaçakçılığı ve CAF tarafından takip edildiği belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz