Türkiye’ye kesin dönüş yapıp CAF yardımı aldı! Şimdi hepsini geri ödeyecek

Reklam

Fransa’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapan Türk aile, CAF’a çocuklarının eğitimini Türkiye’de devam edeceğini bildirdiği halde kendilerine çocuk yardımı ödenmeye devam etti. CAF iki yıl sonra ailenin yardım hakkı olmadığını kanaat getirerek ödenen yardımları geri istedi. 

Fransa’da aile yardım fonu CAF, Türkiye’ye kesin dönüş yapan Türk ailenin iki çocuğu için aldığı çocuk parasını geri istiyor. Metz şehrinde yaşayan Yozgatlı aile,  çocuklarının Türkiye’de eğitim alması için kesin dönüş yaptı. CAF’a da bir mektup yazan aile çocukların eğitiminin Türkiye’de devam edeceğini bildirdi. Ancak CAF, çocuk yardımını kesmeyerek aileye 2 yıl boyunca çocuk parası ödemeye devam etti.

Aile Fransa’da babaları ile aynı apartmanda olan dairelerini kiraya vermeyince yerleşim yeri de Fransa’da olmaya devam etti ayrıca banka hesaplarını da kapatmadı.

CAF ödenen tüm yardımı geri istedi

İki yıl sonra aileye bir mektup gönderen kurum ise bir yanlışlık olduğunu, 6 bin 200 Euroluk ücretin tamamının iade edilmesini istedi. Aldıkları mektupla şok olan aile ise CAF’a daha önce bildirim yaptıklarını kaydederek, hatanın kurumun kendisinden kaynaklandığını savundu. Ancak kurum geri adım atmayarak paranın geri ödenmesinde ısrarcı olunda, sürecin yargıya taşınacağı bildirildi.

Her 10 kişiden 9’unu kontrol ediyor

Fransa’da CAF yardımından faydalanan her 10 kişiden 9’u kurum tarafından gizlice kontrol ediliyor. Geçen yıl 12,8 milyon kişi kontrolden geçirildi. Bu kişilerin yüzde 90’ı hesaplarının kontrol edildiğinden habersiz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz