Fransa’da 10 yıllık oturum kartına başvuranlara artık bu sorular sorulacak!

Reklam

Fransa’da 10 yıllık oturum kartına ilk kez başvuracaklara yönelik uygulama dikkat çekti. Oturum kartı başvurularında vatandaşlara, Fransa’nın bayrağının rengi, Fransa Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın ismi gibi sorular soruluyor.

Fransa’da 10 yıllık oturum kartları için başvuruda bulunan vatandaşlara ülkeye entegrasyonlarını ölçmek için farklı sorular sorulmaya başlandı. Uzun süreli oturum kartını ilk kez almak için başvuran vatandaşlar bu yönde çeşitli sorularla karşı karşıya kalıyor.

Artı33’ün ulaştığı bilgiye göre, oturum kartı başvurusu yapan vatandaşlar görüşmede Fransa ile ilgili birçok soruya muhatap oluyor. Başvuruda bulunan vatandaşların ülkeye entegrasyonu ölçmek için sorular sorular arasında ülkenin sembollerinin yanı sıra yazar ve şairlerin isimleri ile ilgili sorular da var.

İşte 10 yıllık oturum kartı almak için başvuranlara sorulacak sorulardan bazıları ise şu şekilde:

Fransa’nın milli marşının adı, 

Fransa bayrağının renkleri,

Fransa’nın Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın isimleri,

Fransa’da okul kaç yaşına kadar zorunlu?

Ünlü bir Fransız sanatçının adı,

Bir Fransız şair ya da yazarın adı,

Fransızca bir kitap ismi,

Fransız kimliğinin simgesi olan dövizin ne olduğu…

Yeni başvuranlardan dil diploması da isteniyor

Öte yandan Fransa’da ilk kez 10 yılık oturum kartı için başvuracak 65 yaşından büyükler için geçen yıldan itibaren A2 düzeyinde Franszıca bildiğini gösteren diplomayı da başvuru yaptığı yabancılar dairesine sunması gerekiyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir