Fransa’da 12 yaşındaki çocuklar okulu yağmaladı: 2 öğrenci gözaltına alındı

Reklam

Hafta sonu 12 ve 13 yaşlarındaki bir grup erkek çocuk Bourbourg’da bulunan Jean-Michel Billaut ilkokulunu yağmaladı. İki öğrenci gözaltına alındı.

Bir grup öğrenci hafta sonu okula gelerek okuldaki bütün eşyaları kırıp döktü ve aynı zaman da kendilerini videoya çekip sosyal medyada paylaştılar. Okulun ışıklarının yandığını fark eden polisler okula gelerek 2 öğrenciyi gözaltına aldı.

Okul bir gün kapalı kaldı

12 ve 13 yaşlarındaki iki çocuk hala gözaltında içlerinden birinin, Bourbourg’daki kolejde öğrenci olduğu anlaşıldı, grup halinde okulu yağmalayan çocuklar okulun altını üstüne getirdiler. Hasarın çok olması sebebiyle okul bir gün kapalı kaldı.

Onclick Popunder

Okuldaki bilgisayarları kırıp parçalamışlar

Belediye, okulu temizletmek için orada yaşayan gönüllülere çağrı yaptı. Yaklaşık elli kişi olan gönüllüler bir araya gelerek okulu temizledi. Açıklama yapan Belediye Başkanı Eric Gens,” Okulun her yerinde boya var duvarlara çirkin sözler yazmışlar. Okuldaki çoğu bilgisayarı kırıp parçalamışlar okuldaki su vanalarını açmışlar bu yüzden anaokulunu ve kantini su bastı. 12, 13 yaşındaki çocuklar bunu neden yapar anlam veremiyorum bu bir vandalizm” ifadelerini kullandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz