Fransa’da 99 yıl geçerli oturum kartı verilen adamın hayatı karardı!

Reklam

Fransa’da 99 yıllığına verilen oturum kartı Portekiz asıllı Luis Dos Santos Alexandre’ın hayatını karartttı. 1970’den beri Fransa’da yaşayan Alexandre kimseye kartın 99 yıl için verildiğini inandıramıyor.

Fransa’nın Orne bölgesinde oturan, 1970’de 6 yaşındayken Fransa’ya taşınan Portekizli Luis Dos Santos Alexandre’ın başı, kendisine verilen 99 yıllık oturum kartıyla dertte. 1970’den beri sürekli 5 ve 10 yıllık oturumlar alan Alexandre, 2010’da ilginç bir olay ile karşılaştı. Süresi biten oturum kartını yenilemek için gittiği valilikte kendisine 2109’a kadar geçerli oturum kartı verildi. Ancak kartın üzerine yanlışlıkla kartın geçerli tarihi olarak 19-04-09 tarihi yazıldı.

Evde eşinin farkettiği yanlışlık sonrası yeniden valiliğe gelen Alexandre’a valilik kartın 99 yıl geçerli olduğunu belgeleyen ‘attestation’ verdi.

Onclick Popunder

Bana da herkes gibi 10 yıllık oturum verilsin

Ancak bu tarihten itibaren başı dertten kurtulmayan inşaatlarda duvarcı ustalığı yapan Luis Dos Santos Alexandre, ne ehliyet almak için kursa yazılabildiğini, ne de banka hesabı açtırabildiğini söyledi. Başka insanlar gibi kendisine 10 yıllık oturum kartı verilmesi için birçok kez valiliğe gittiğini söyleyen Alexandre ancak valiliğin sürekli bu isteğini kartın 2109 yılına kadar geçerli olduğunu hatırlatarak reddettiğini kaydetti

Gözyaşları içerisinde yetkililere seslendi

Yakın zamanda eşinden boşandığını da kaydeden 53 yaşındaki adam, daha önce eşinin banka hesabını kullanabildiğini ancak şimdi ne yapacağını bilemediğini söyledi. Artık hayatın kendisi için yaşanmaz hale geldiğini belirten Alexandre , Bu aptalca bir durum. Ne yapacağımı bilemiyorum. ”Bu kartla bir banka hesabı bile açamıyorum. Bugün bir banka hesabı olmadan nasıl yaşayabilirsin.”ifadelerimi kullandı.

Luis Dos Santos Alexandre, gözyaşları içerisinde yetkililerden kendisine yardım etmesini istedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir