Fransa’da tarihi anlar! THY 11 yıl sonra Strasbourg havalimanına teker koydu

THY Strasbourg
Reklam

Uzun yıllar sonra Fransa’nın Strasbourg şehrine yeniden uçuş başlatan Türk Hava Yolları, Fransa’da da büyük sevin yarattı. THY’nin dü Strasbourg’a inen ilk uçağı su tankı ve Alsace folklor ekibi tarafından karşılandı.

Türk Hava Yolları 11 yıl aradan sonra Strasbourg- İstanbul seferlerine yeniden başladı. THY, Strasbourg’u dünyanın 124 ülkesini kapsayan uçuş ağına yeniden dahil etti. THY’nin yeniden Strasbourg uçuşları başlatması, Fransalı yetkilileri de sevindirdi.

Fransızlardan THY’ye teşekkür

THY’nin Strasbourg Entzheim Havalimanı’na ine ilk uçağı su tankı ve Alsace folklor ekibi ile karşılandı. Törende konuşan Strasbourg Yerel Yönetim Başkanı Robert Hermann, THY’nin buraya uçuş gerçekleştirmesinin kentin ekonomisi ve diplomasisi için olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Strasbourg Havalimanı Genel Müdürü Thomas Dubus, İstanbul’dan Strazburg’a sefer düzenledikleri için THY’ye teşekkür etti.

Haftada 4 sefer olarak gerçekleştirilecek

Türk Hava Yolları Strazburg uçuşlarına 31 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla başlarken, İstanbul Havalimanı ve Strasbourg Entzheim Havalimanı arasında gerçekleştirilecek uçuşlar haftada dört frekans icra edilecek.

İstanbul-Strasbourg seferleri bu şekilde.
Strasbourg İstanbul uçuşları haftada 4 sefer olarak gerçekleştirilecek.
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz