Fransa’da valilik, mahkemenin kararına rağmen Türk vatandaşına oturum vermedi!

Reklam

Fransa’da 2021 yılında mahkeme, 10 yıldır Fransa’da kaçak olarak yaşayan Türk vatandaşına olumsuz yanıt veren valiliği haksız buldu. Kağıtsız Türk vatandaşına oturum verilmesine hükmetti. Ancak valilik mahkemenin kararına rağmen, oturum kartı vermemeye devam ediyor.

Fransa’da geçen yıl meydana gelen olayda, kaçak olarak 10 yıldan fazladır Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı, valiliğin yaptığı bir hata nedeniyle mahkeme tarafından haklı bulundu.

Nantes İdare Temyiz Mahkemesi’nde görülen davada, Vierzon’da ikamet eden Türk vatandaşı için Nisan 2019’da Cher Valiliği tarafından verilen kararda resmi kusur olduğuna hükmetti. 2003 yılında Fransa’ya giriş yapıp oturum kartı başvurusunda bulunan 45 yaşındaki adama, Valiliğin olumsuz yanıtının hiç ulaşmadığı ortaya çıktı.

10 yıldır düzenli olarak çalışıyor

Türk vatandaşının avukatı da mahkemeye yaptığı başvuruda, müvekkilinin 10 yıldır düzenli olarak çalıştığını ve Fransız vatandaşı bir kişi ile 1 yıldır birlikte olduğunu söyledi. İkamet izni almak istediklerini ifade etti.

Mahkemenin kararına rağmen oturum kartı verilmedi

Mahkeme kararını gözden geçirmesi için Valiliğe 22 Nisan’a kadar süre verdi.

Ancak bu geçen süreye rağmen valilik Türk vatandaşının oturum başvurusunu gerçekleştirmedi. Mahkemenin olumlu yönde kararına rağmen hala gurbetçi vatandaşa oturum kartı verilmedi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz