Fransa’da yardım alırken yanlış bilgi verenlere sıkı takip

Fransa'da yardımlarla ilgili çok önemli değişiklik.
Reklam

Fransa’da kamu kurumları ile sosyal güvenlik kurumlarını bir araya getiren Bölgesel Sahtekarlıkla Mücadele Komisyonu (CODAF) toplantısı bir kez daha gerçekleştirildi.

Her türlü sahtekarlık ile mücadele için toplanan kurul, 2021’de artırılan kontroller sayesinde sahtekarlıkla mücadelede ilerleme sağlansada hala önlem alınamadığı kaydedildi.

2021 ile ilgili yapılan değerlendirmede valilik, sahte kağıtlarla yapılan dolandırıcılığın arttığını aktardı. Açıklamada, sahte belgeler kullanarak ya da sahte bildirimle sosyal yardımlardan yararlanmaya çalışanların oranın arttığına dikkat çekildi.  Geçen yıl bu yönde sahte belge hazırlayan Kamerunlu bir çetenin çökertildiği kaydedildi.

Onclick Popunder

2021’de Pole Emploi, SGSS, RSA ve CAF’da tespit edilen sahtekarlıklarda düşüş kaydedilirken bunun da artan kontroller nedeniyle olduğu bildirildi.

Kaçak çalışanlar tespit edilemiyor

CODAF yetkilileri, halen kaçak çalışanların büyük bir sorun oluşturduğuna da vurgu yaparak, bunun nedenini tespitte yaşanan sıkıntılar olduğu aktarıldı. Ayrıca vergi kaçakçılığının da yine sosyal yardımlarda tespit edilen sahtekarlıktan çok daha büyük oranlarda olduğu kaydedilidi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz