Fransa’nın en fakir şehri! Halkın yüzde 53’ü fakirlik sınırının altında yaşıyor

Reklam

Fransa’nın en fakir bölgeleri belli oldu. ‘Bestof.one’sitesi tarafından yapılan araştırmada ülkede geçim derdinin en yoğun hissedildiği yerin Marsilya 3’üncü bölge olduğu açıklandı. Burada yaşayan vatandaşların yüzde 53’ünün fakirlik sınırının altında yaşadığı aktarıldı.

Listede ikinci sırada ise Paris’in kuzey banliyösü Aubervillier var.
80 binden fazla nüfuza sahip Aubervillier’de 10 bine yakın işsiz olduğu kaydedildi. Şehirde yaşayanların yüzde 44’ünün de fakirlik sınırının altında yaşadığına dikkat çekildi.

Clichy-sous-Bois’nın yüzde 25’i işsiz!

Fransa’nın en yoksul üçüncü bölgesi ise Paris’in kuzeydoğusunda yer alan Clichy-sous-Bois. Yaklaşık 30 bin nüfusa sahip banliyöde halkın yıllık ortalama kazancı 12 866 Euro.

Onclick Popunder

Şehirde halkın yüzde 25’i de işsizlik maaşıyla geçiniyor. En fakir 4’üncü bölge ise yine Ile de France’da yer alan Grigny. Yıllık ortalama kazancın 12 933 Euro olduğu şehirde halkın yüzde 23’ü de işsiz.

İlk 10 sıranın 4’ü Marsilya’da

Fakirlik listesinin 5 ve 6’ıncı sırasında ise Marsilya’nın 15’inci bölgesi ile ülkenin kuzeyindeki Hauts-de-France bölgesinde yer alan Denain bulunuyor. Belçika sınırındaki Roubaix 7’inci sırada yer alırken yine Ile de France bölgesinde La Courneuve 8,
Sainte-Foy-la-Grande 9 ve Marsilya 1’inci bölge ise 10’uncu sırada yer aldı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz