Gurbetçiler dönüş yolunda: “Avrupa özentisi olmayın, bizim ülkemiz çok farklı”

Reklam

Yıllık izinlerini geçirmek için Türkiye’ye gelen 1 milyondan fazla gurbetçinin dönüş yolculuğu başladı. Bulgaristan’daki gümrük kapılarında uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Avrupa yaşayan gurbetçiler, her yıl olduğu gibi bu yıl da hem yaz tatilini hem de Kurban Bayramı’nı sevdikleriyle birlikte Türkiye’de geçirmek için Haziran ayından itibaren Türkiye’ye geldi.

Edirne’de bulunan Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan yurda giriş yapan gurbetçilerden bazıları ise ay yıldızlı Türk bayrağını görünce duygu dolu anlar yaşayıp gözyaşlarına hakim olamadı. Gurbetçilerin Türkiye’de yaklaşık 1 ay süren tatilleri sona ermeye başladı.

Onclick Popunder

“Bizim ülkemiz çok farklı”

Gurbetçilerden Gülşah Didim, dönüş yolunda mikrofonlara konuşarak Türkiye’de yaşayanlara seslendi, “Ülkenin kıymetini bilin hiçbir zaman Avrupa özentisi olmayın, bizim ülkemiz çok farklı” şeklinde konuştu.

Türkiye’de geçirdikleri sürenin çok güzel olduğunu ancak dönüş yolunda olduğu için üzüntülü olduğunu söyleyen gurbetçiler, Türkiye’den ayrılmanın hüznünü yaşadığını ifade etti.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz