Lyon’da facia! Hamile anne ile 4 yaşındaki küçük kızı hayatını kaybetti

0
4478

Fransa’nın Lyon şehrinde bir binada çıkan yangında, hamile bir kadın ile 4 yaşındaki kızı feci şekilde can verdi. Polis olayın kundaklama olduğu üzerinde duruyor.

Fransa’nın Lyon şehrinde 2 katlı bir binada cumartesi akşamı çıkan yangında hamile bir kadın ile 4 yaşındaki kızı yanarak hayatını kaybetti.

Akşam 20:30 sularında yaşanan olayda, binanın alt katında yer alan ekmek fırınında bir patlama yaşandığı kaydedildi. Kısa sürede hızla büyüyen alevler, fırının üst katındaki evi de sardı.

Baba pencereden atlayarak kurtuldu

Görgü tanıkları, yangın esnasında evde bulunan babanın pencereden atlayarak yangından kurtulduğunu duyurdu. Baba etraftakilere evde hamile eşi ve çocuğunun olduğu bilgisini verirken, yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, saat 21 sularında alevleri söndürmeyi başardı. Ancak yapılan incelemede anne ile küçük kızının kaçamayarak feci şekilde can verdiği belirlendi.

Bilinçli olarak çıkarılmış olabilir

Polis bugün yaptığı incelemede, yangının bilinçli olarak birileri tarafından çıkarılmış olabileceğini duyurdu. Lyon savcılığından yapılan açıklamada da, Lyon 8’inci bölgedeki fırında çıkan yangının kundaklama olabileceği aktarıldı. Polisin incelemesinin bu yönde yoğunlaştığına dikkat çekildi.