Rizeli bir vatandaş 50 TL’yi satışa çıkardı: En az 75 bin TL istiyor!

Reklam

Rize’de bir restoranda çalışan İslam Sancaktutan, müşterinin verdiği 50 liralık banknotta sıfır olmadığını fark etti. Hatalı basım banknota 75 bin lira değer biçerek satışa çıkardı.

50 lirada sıfır olmadığını gören Sancaktutan, parayı bir süre inceledi. Basım hatası olduğu için diğer paralardan farklı olan paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü belirten Sancaktutan, parayı satmayı düşünmediğini söyledi. Eğer teklif olursa 75 bin TL’nin altında parayı satmayacağını söyleyen Sancaktutan, yüksek teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti.

Satmaya niyetimiz yok ama güzel bir teklife satabiliriz

Olayı anlatan Sancaktutan, “Bir müşteri geldi ve siparişin ücretini aldım. 50 TL’nin sıfır rakamının olmadığını fark ettim. Sahte mi diye kontrol ettim. Müdürümüze konuyu bildirdim. Sıfırı olmayan 50 TL haberlerini görmüştüm. Bu konuda biraz araştırma yaptım. Koleksiyon olarak saklıyoruz. Satmaya niyetimiz yok ama güzel bir teklife satabiliriz. En son sıfırı olmayan paraya 75 bin TL istenmişti galiba. Bizim için ilginç bir anı oldu. Şaşkınız şuan” dedi.

Onclick Popunder
-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz