Gurbetçi kadından alkışlanacak hareket: Emekli maaşını oraya bağışladı!

Reklam

Hollanda’da uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olan 6 çocuk annesi Kadriye Gümüş, yılın 6 ayını geçirdiği Darıca’da 2 yılda 30 tekerlekli sandalye bağışladı.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, makamında ağırladığı Gümüş’ün elini öperek, plaket verdi.

Ömrü yettiğince tekerlekli sandalye bağışlamaya devam edeceğini belirten Kadriye Gümüş, şunları söyledi: “Çok büyük sevabı var, maddi durumu iyi olanların ellerinden geliyorsa yardımlarda bulunmaları gerekir.Ben hayrımı yapmaya devam edeceğim. Çocuklarım da benim bu davranışım nedeniyle gurur duyuyor. Hollanda’da demir yollarından emekli olan eşimi 5 yıl önce kaybettim. Benim okumam, yazmam yok. Hollanda’da çamaşır fabrikasında ve plastik imalatında çalıştıktan sonra emekli oldum. Ben emekliyim ama oradaki para bu kadar değerli değil. Oranın şartları buradan pahalı ama Allah’a çok şükür kendi yağımla kavruluyorum.”

Gümüş’e teşekkür eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, “Kadriye teyzemiz belediyemize düzenli olarak tekerlekli sandalye bağışlıyor. Bu yıl da 14 tekerlekli sandalye bağışlayarak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza verilmesini istedi. Kadriye teyzemize biz de teşekkür plaketimizi taktim ettik. O güzel yüreğinize sağlık. Rabbim sizin gibi insanların sayılarını artırsın inşallah” dedi.

Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz