Yardım alan gurbetçilerin Türkiye’deki mallarına yakın takip!

Reklam

Batı Avrupa, ülkelerinde yaşayan Türk gurbetçilerin sosyal yardımlardan faydalanmalarının önüne geçmek için ajanlığa başladı. Bazı yetkililer, Türkiye’ye gelerek tapu ve banka kayıtlarını inceliyor.

Avrupa belediyeleri, yaşadıkları ülkeye vergi veren Türk gurbetçilerin sosyal yardımlarından yararlanmamaları için Türkiye’de ajanlığa başladı. Belediye yetkilileri Türkiye’ye gelerek, Türklerin, mal varlıklarına ilişkin araştırma başlattı. Konuyla ilgili TBMM’ye bilgilendirmede bulunan Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Hatun Demirer, şunları söyledi:

Koruma politikası izliyoruz

“Maalesef tapu kayıtlarını araştırmadan, banka kayıtlarına ulaşmaya kadar farklı yöntemlerle, hatta belediyelerin doğrudan gelip Türkiye’de dava açması gibi girişimlerle devam ettiriyorlar.

Bütün kurumlarımızı direnç göstermeleri, tuzağa düşmemeleri için bilinçlendiriyoruz. Vatandaşımıza rağmen vatandaşımızı koruma politikasıyla gidiyoruz. Bu, çok sürdürülebilecek bir şey de değil. Vatandaşlarımızın normalde bulundukları ülkelerin kanunlarına saygılı bir şekilde yaşamaları lazım, çünkü bunların hepsi bir dalga gibi başka sorunları birbirinin beraberinde getiren şeylere sebep oluyor.”

Akşam

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz