Acı haberi Başbakan verdi: Düşen helikopterde iki askerimiz şehit oldu

0
2

Afrin harekatından acı haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıklamasının ardından acı haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Yıldırım, helikopterdeki iki askerimizin şehit düştüğünü açıkladı. Konuyla ilgili TSK’dan da ilk resmi açıklama geldi.

İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin harekatıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Erdoğan bir Türk helikopterinin düşürüldüğünü söyledi.

Bu açıklama sonrası helikopterdeki personelin durumu merak konusuydu. Kötü haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Olayda İki askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

Zeytin Dalı Harekatı’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait helikopter isabet alıp düştü. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafına düşen helikopterin enkazına ulaşılmaya çalışıldığı bildirildi.

BAŞBAKAN YILDIRIM: İKİ ŞEHİDİMİZ VAR: 

Başbakan Binali Yıldırım, “İki helikopterimizden birisi düşmüştür. İki şehidimiz var. Herhangi bir dış müdahaleyle düştüğü konusunda elimizde kesin bir delil yok, belge yok. Bunun araştırması, çalışması yapılıyor. Şehitlerimize Allah’tan diliyoruz.” açıklamasını yaptı. açıklamasını yaptı.

TSK’DAN İLK AÇIKLAMA: ATAK HELİKOPTERİMİZ KIRIMA UĞRADI
TSK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında, 10 Şubat 2018 saat 13.00 sularında, ATAK tipi bir helikopterimiz kırıma uğramış, helikopterde bulunan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”(Yenişafak)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here