Acı olay! Polisler intihar etmek isteyen gurbetçi Türk’ü sakinleştirmeye çalışırken öldürdü

0
94

Almanya’nın Nürnberg kentinde 43 yaşındaki Ümit Dursun, bunalıma girince apartmanın üçüncü katındaki dairesinin penceresini açıp intihar edeceğini haykırmaya başladı.

Komşular sesler üzerine polis çağırdı. Polis ikna için çabalarken, Dursun evinin balkonuna geçti. Sabah’ta yer alan habere göre polisler balkonda Dursun’un üzerine çullanıp elektro şok cihazı ile sakinleştirmeye çalıştı.

Polislerinbu müdahalesi ile sakinleşmeyen evli ve iki çocuk babası Ümit Dursun’a sakinleştirici iğne yapıldı. O andan sonra Dursun fenalaştı ve yaşamını yitirdi. Polis, Dursun’un hastanede öldüğünü söyledi. Hastaneden ‘Geldiğinde ölüydü’ şeklinde açıklama yapıldı. Olayı masumlaştırmak isteyen polis, Ümit Dursun’un uyuşturucu hap etkisi altında olduğunu da iddia etti.

Alerjisi vardı

Diyarbakırlı metal işçisi Ümit Dursun bu sıralar işsizdi. Ailesi, Ümit’in ilaçlara alerjisi bulunduğu için tedavi gördüğünü, ölümün, polisin yaptığı sakinleştirici iğne ve elektroşoktan olabileceğini aktardı. Ümit Dursun’un kızı Ebru (20), polisin ihmali olduğunu ifade etti, “Adalet istiyoruz” dedi. Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ise başkonsolosluk olarak olayın takipçisi olacaklarını vurguladı.

Polisin elektro şok uyguladığı Ümit Dursun’un bedeni iyice hırpalandı. Üzerine bir de sakinleştirici iğne yapılınca, hayata gözlerini yumdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here