Adalet, Genç gurbetçi için 23 yıl sonra tecelli etti: “Ben ölüyorum! Kararı yeni mi verdiler”

Reklam

Hollanda’da yaşayan ve 23 yıl önce memleketi Giresun’a tatile giden Onur Keçeci (34) geçirdiği trafik kazasında ağır kusurlu olarak gösterilmişti. Mahkeme, Onur’un 23 yıl sonra suçsuz olduğunu bildirdi. 

Geçirdiği ağır trafik kazasında yatalak kaldı, kusurlu gösterildi. 23 yıldır suçsuzluğunu kanıtlamak isteyen Onur Keçeci’ye mutlu haber geldi ama aile karara sevinemedi
Hollanda’da yaşayan Onur Keçeci (34), 23 yıl önce Giresun’da geçirdiği trafik kazası sonrası yatağa ve solunum cihazına mahkûm oldu.

“Kararı yeni mi verdiler”

Yaya geçidinde meydana gelen kaza sonrası suçlanan Keçeci’ye önceki gün memleketinden ‘Kazada suçsuz olduğun kanıtlandı’ haberi geldi. Keçeci, “Ben ölüyorum. Kararı yeni mi verdiler” diye tepki gösterdi. Anne Melahat Keçeci ise “Hemen itiraz edilmiş. 23 yıl daha mı bekleyeceğiz” dedi.

Onclick Popunder

 ‘Suçu yok’ dedi ama sevinemedik

Keçeci, oğlunun gittikleri tatilde yolun karşısına geçerken terliğinin asfalta yapıştığını, geri dönüp almak istediğinde ise dönemin belediye başkanına ait makam aracının altında kaldığını anlattı.

O günden sonra Onur’un yatağa ve solunum cihazına bağımlı yaşadığını söyleyen Keçeci, “Avukatımız aradığında çok şaşırdık. Bize, ‘Dava karara bağlandı. Onur’un kazada suçu yok’ dedi ama sevinemedik” diye konuştu.

4 dil öğrendi

Oğluyla kendi geliştirdiği alfabe sayesinde iletişim kuran anne, “Oğlum çok azimli. Amerika’dan getirdiğimiz cihazla bilgisayar kullanabiliyor, web sayfaları dizayn ediyor. Tekerlekli arabasını da o cihaz sayesinde kullanabiliyor. Bu haliyle lise diplomasını almayı başardı. Kendi gayretleriyle dört dili okumayı ve anlamayı öğrendi. Kararı anlattım, ama sevinemedi. ‘Ölüyorum’ deyince içim parçalandı” dedi.

Kaynak: Sabah

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz