Adaylarını tanıtan PEJ Partisi’nden Fransalı Türklere önemli çağrı!

Reklam

Fransa’da haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerine katılacak Eşitlik ve Adalet Partisi (PEJ), Strazburg ve çevresindeki seçim bölgelerinde yarışacak adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.

“Sesini yükselt” sloganıyla milletvekili genel seçimlerine hazırlanan PEJ, Strazburg ve çevresindeki seçim bölgelerinde seçmenin karşısına çıkacak 6 adayının tanıtımını yaptı.

PEJ Genel Başkanı Şakir Çolak, aday tanıtım toplantısı sonrası Artı33’e yaptığı açıklamada, Fransalı Türkler’in artık kendi sorunlarını kendi sıkıntılarını ele alabilecek durumda olduklarına dikkat çekti. Artık Türklerin bir güç olduğunu göstermesi içim seçimlerde PEJ partisine oy vermesi  gerektiğine dikkat çekti.

Onclick Popunder

Türklerin sorunlarını biliyoruz!

Çolak, PEJ Partisi’nde her milletten insanlar olduğunu ancak omurgasını Türklerin oluşturduğuna vurgu yaptı. Fransa’da insanları temsil etmeye ve insanların sıkıntılarını gidermek için bu yola çıktıklarını kaydeden Çolak, Türklerin sorunlarını bildiklerini ve çözüm için Fransalı Türklerden oy beklediklerini aktardı.

Bir güç olduğumuzu göstermemiz gerekiyor

Avrupa’da Türkiye’ye yönelik iki yüzlü politikalardan da şikayet eden çolak, ”Fransa-Türkiye ilişkileri açısından bizlerin var olması, ilişkileri daha da iyi götürmek için çok önemli bir adımdır.”dedi. Fransız ve Türklerin birbirini iyi tanımadığı için yanlış anlaşılmalar olduğunu hatırlatan Şakir Çolak, ”Türkler artık kendi sorunlarını kendi sıkıntılarını ele alabilecek durumdalar. Bu saatten sonra bir kitle, bir güç olduğumuzu göstermemiz gerekiyor ki ciddiye alınalım. Türkiye’de olsun Fransa’da olsun işler daha da iyiye gitsin.”diye kaydetti.

Aşırı sağı gösterip yabancılar üzerinden polemik yapıyorlar

Pazar günü Marine Le Pen ile Emmanuel Macron arasında geçecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de beyaz oy çağrısı yapan Çolak, ”Çünkü artık siyasi bir oyun olmak istemediğimizi siyasilerin de biz kullanmasını istemediğimizden dolayı beyaz oy kullanılması gerekiyor.”dedi.  PEJ Partisi Genel Başkanı Şakir Çolak, Beyaz oyla hem tepkimizi hem de kendi gücümüzü göstermiş oluruz.”dedi. Ayrıca aşırı sağ tehlikesi gösterilerek vatandaşların bir tarafa oy vermeye zorlanmasına da tepki gösteren Çolak, “Aşırı sağ gelmiş olduğunda ekonomi büyük darbe yiyecek. Başka kitleler büyük darbe yiyecek. Fakat sadece yabancılar üzerinden bir polemik, siyaset yapmaya çalışıyorlar. Halbuki tüm Fransız vatadaşları çok büyük zararlar görecek”dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz