Aliyev Macron’a cevap verdi: Fransa özür dilemeli

Reklam

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Suriyeli militanların resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ’da çatışmalara katılmak üzere Bakü’ye aktarıldığı şeklindeki açıklaması nedeniyle Fransa’dan özür dilemesini istedi.

Al Arabiya televizyonuna konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Suriyeli militanların Dağlık Karabağ’da çatışmalara katılmak üzere Bakü’ye aktarıldığı şeklindeki açıklaması nedeniyle Fransa’dan özür dilemesini talep ettiğini söyledi.

Aliyev, “Paralı askerler yok, 100 bin savaşçıdan oluşan bir ordumuz var. Fransa’nın özür dilemesini ve sorumluluk göstermesini talep ediyorum” diye konuştu.

Onclick Popunder

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron daha önce 300 Suriyeli militanın Gaziantep üzerinden Bakü’ye aktarıldıklarını iddia etmişti.

Ermenistan sivilleri vurdu

Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın tarihi ve en büyük ikinci kenti olan Gence’ye füzeli saldırı düzenledi.

350 bin nüfusa sahip olan Gence’ye 6 adet füze ile saldırı düzenleyen Ermenistan ordusunun füzeleri nereden attığı henüz tespit edilemedi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, “Ermeni askeri grupların Gence’ye saldırısında 1 sivil hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı.

Ermenistan’ın sivillere ve sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırıları neticesinde bugüne kadar 22 kişi hayatını kaybederken, 74 kişi yaralandı.” ifadelerine yer verildi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz