Almanya Türkiye’den işçi alım sürecini hızlandırdı! 6 bin Euro maaş verilecek

Reklam

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, “Şirketlerin yurtdışından, özellikle de Türkiye’den yardımcı işçi kullanmalarına imkân tanıyoruz” dedi. Havalimanında çalışacak işçilerin aylık 6 bin Euro alacağı söylendi.

Alman havayolu şirketi Lufthansa ve bünyesindeki Eurowings ile Swiss Havayolları temmuz ayında personel eksikliğine çözüm bulamaz ise yüzlerce uçuşu iptal edecek. Alman hükümeti personel eksikliğini gidermek için Türkiye’den işçi alımını hızlandırdı.

İşçiler en fazla üç ay çalışacak

Almanya Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı Sözcüsü, Berlin’deki olağan basın toplantısında, toplu sözleşmeyle belirlenen miktarda ücret ve konaklama sunulacak olan geçici personelin, diğer çalışanlarda olduğu gibi güvenlik ve güvenilirlik kontrollerinden geçeceğini belirtti. Söz konusu kontroller genellikle yaklaşık iki hafta sürüyor.

Onclick Popunder

Maaş 6 bin euro 

Alman Havalimanları Çalışma Topluluğu (ADV) yöneticisi Ralph Beisel, yaptığı açıklamada, Türkiye ve Balkan ülkelerinden gelecek işçilerin en fazla üç aylık bir süre için çalışacağını söyledi.

Almanya işçi maaşları havalimanında çalışanlar için 6 bin euro olarak belirlendi. Başvuru şartlarının ve maaş detaylarının tamamı, yapılacak resmi açıklamaların ardından haberimizde yer alacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımının şartları şöyle:

A2 seviyesinde Almanca – konuşma

Hava yolu birliği IATA’nın gerekliliklerini karşılayan sertifika

Tehlikeli madde eğitimleri

Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz