Almanya’da esrar yetiştirip kullanmak serbest bırakıldı

Reklam

Almanya’da iktidardaki koalisyon hükümeti esrar yetiştirmeyi ve kullanmayı serbest bıraktı. Çıkarılan esrar yasasıyla Almanya’da esrar yetiştirmek ve kullanmak belirli şartlarda serbest bırakıldı.

Federal Meclis’te yapılan oylamada 226 milletvekili yasaya karşı oy kullanırken 406 milletvekili destekledi. Böylece yasa meclisten geçmiş oldu.

ALMANYA’DA ESRAR YETİŞTİRME VE KULLANMA ŞARTLARI

Onclick Popunder

Federal Eyaletler Meclisi’nin onaylaması durumunda Federal Meclis’ten onay alan esrar yasasına göre Almanya’da 1 Nisan’dan itibaren belirli şartlar altında esrar yetiştirmek ve kullanmak serbest olacak.

Yasaya göre, 18 yaşından büyük olan herkes, sadece kendi kullanımı için yanında 25 gram haşhaş bulundurabilecek. Ayrıca yine sadece kendi kullanımı için evinde haşhaş yetiştirebilecek. Evde 3 canlı haşhaş bitkisi yetiştirilebilecek. Evde 50 gram haşhaş bulundurulabilecek.

KARABORSA ÖNLENDİ

Federal Sağlık Bakanı yasanın eleştirilmesine, ülkede gelişmekte olan büyük bir esrar karaborsasının da engellenmiş olacağı şeklinde cevap verdi.

OKUL VE KAMUSAL ALANLARDA YASAK

Esrarın okul ve spor alanları gibi yerlerde kullanımı ise yasak. Esrar, bu gibi yerlerden kuş uçuşu ile en az 100 metre uzaklıkta içilebilecek.

Kaynak: Camia Haber

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz