Almanya’da Türk milletvekiline aşırı sağcı parti hakaretler ve tehditler yağdırdı!

Reklam

Almanya’da sosyal medyayı çok yaygın bir şekilde kullanan aşırı sağcı parti AfD destekçileri Twitter hesaplarında, adı Meclis Başkanlığı için gündeme gelen SPD milletvekili Aydan Özoğuz’a hakaretler ve tehditler yağdırdı.

AfD ve destekçilerinin sosyal medyadaki paylaşımlarını takip eden ‘DieInsider’, Aydan Özoğuz’a yönelik hakaretleri bir araya getirerek tehlikeye dikkat çekti. Der Tagesspiegel gazetesinde, siyaset kulislerinde Aydan Özoğuz’un Meclis Başkanı olabileceğinin konuşulduğunu yazmasından sonra aşırı sağcılar sosyal medyada Özoğuz’a yönelik hakaretlere başladı. AfD’li bir takipçi “Bizi silahlı mücadeleye zorluyorlar” diye yazdı. Bir başka AfD destekçisi ise Aydan Özoğuz’a “Bunu tuvalet temizlikçisi olarak bile çalıştırmam” diye hakaret etti. Bir başka takipçi ise “Anadolulu çöl çiçeği hâlâ ortalıkta mı?” diye yazdı.

Onclick Popunder

DAHA ÖNCE DE HEDEF OLMUŞTU

Aydan Özoğuz, 2017’de yaptığı, ‘Alman öncü kültür’ taleplerine yönelik eleştirisi nedeniyle daha önce de AfD’nin eleştirisine hedef olmuştu. AfD eski Genel Başkanı Alexander Gauland, 2017’de Eischfeld kentinde katıldığı bir seçim kampanyasında Aydan Özoğuz’un ismini vermeden, ‘Onu Eichsfeld’e davet edin ve sonra ona özellikle Alman kültürünün ne olduğunu anlatın.Bundan sonra bir daha buraya gelmeyecektir ve Tanrı’ya şükürler olsun ki onu Anadolu’da imha edeceğiz” demişti.

WELT DE TAŞ KOYDU

Ancak Aydan Özoğuz’un Meclis Başkanlığı’nın gündeme gelmesi sadece aşırı sağcıları rahatsız etmedi. Haftalık Welt am Sonntag gazetesi ‘Tutku (hırs) – uçurum’ başlıklı haberinde, 2009 yılında Gazze Şeridi’nde yaşanan olayları protesto etmek için Hamburg’da düzenlenen gösteriye Aydan Özoğuz’un da katıldığına yer verdi. Gösteride Hizbullah flamalarının taşındığı, İsrail karşıtı sloganlar atıldığı ve bazı göstericilerin Hitler selamı verdiği yer alan haberde, “Bu gösteride 12 yıl sonra Federal Meclis Başkanı olma olasılığı bulunan bir kadın da vardı. SPD’den Aydan Özoğuz. Özoğuz gösteriye katıldığını Welt am Sonntag’a teyit etti” denildi.

Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz