Ambulans uçakla Türkiye’ye götürülen gurbetçi hayatını kaybetti

Reklam

Hollanda’dan vatan topraklarına getirilen Nevşehirli corona virüsü hastası Musa Tuncer vefat etti…

Hollanda’da korona virüs geçirince kaldırıldığı hastanede fişi çekilmek istenen Nevşehirli gurbetçimiz Musa Tuncer, Sağlık Bakanlığı tarafından dün akşam saatlerinde ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bu sabah saatlerinde durumu daha da ağırlaşan gurbetçi hemşehrimiz burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Nevşehirli gurbetçimiz tedavi için dün akşam Hollanda’dan Türkiye’ye getirildi ama…

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Göreme Kasabası nüfusuna kayıtlı merhum Osman Tuncer oğlu, gurbetçimiz Musa Tuncer vefat etti.

63 Yaşında yaşamını yitiren Musa Tuncer’in cenazesi yarın gün içinde Göreme kasabasından kaldırılması bekleniyor. Allah rahmet eylesin…

Hollanda Nevşehirli korona hastasının fişini çekmek istiyordu! Türkiye ambulans uçak gönderdi vatandaşına sahip çıktı. Hollanda’da korona virüs geçirince kaldırıldığı hastanede fişi çekilmek istenen Nevşehirli gurbetçimiz Musa Tuncer’in imdadına AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz yetişmiş ve yaptığı resmi girişimler sonucu dün akşam saatlerinde Hollanda’dan T.C. Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

Nevşehirli corona virüsü hastası Musa Tuncer burada sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Ayrıca, bu süreçte, hastamızın Türkiye’ye getirilmesi için emeğini esirgemeyen başta Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’e, Türkiye’nin Hollanda’daki Başkonsolosuna, Dış İşleri Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor Nevşehirli hemşehrimiz Musa Tuncer’e bir kez daha Allah’tan rahmet ailesi ve tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz. Rabbim devletimize zeval vermesin.

FIB HABER

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz