Avrupa’ya gelen Pegasus uçağında büyük panik!

Reklam

Pegasus Havayolları’nın Viyana-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan uçuşunda kaptan pilot rahatsızlanınca
ikinci pilot derhal olaya müdahale ederek dönüş kararı aldı.

Boeing 737 tipi uçağı ikinci pilotun indirdiği öğrenilirken kule görevlileri ile ikinci pilot arasındaki diyaloglar da dikkat çekti. İkinci pilot, “Şu anda kaptanımız son yaklaşmadan önce kendine geldi.Hızlı bir şekilde yolcu boşaltacağız. Müteakip olarak kendisi ambulansla geçecek” anonsu yaptı. Ayrıca Pegasus Hava Yolları, Viyana-Sabiha Gökçen uçuşunda rahatsızlanan kaptan pilotun durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Uçağın mesul kaptan pilotu yolculuk sırasında bilincini kaybetti. İkinci pilot derhal olaya müdahale ederek dönüş kararı aldı.Pegasus uçağı, kulenin de yardımıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sorunsuz iniş yaptı.

Ses kayıtları da ortaya çıktı

Uçağı ikinci pilot indirdiği öğrenilirken saat 14:35’de uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na teker koydu. İkinci pilot ile kule görevlileri arasında da ses kaydı ortaya çıktı.

-Kule: Ambulans sizi bekliyor efendim kaptanın durumu nedir?

-İkinci pilot: “Şu anda kaptanımız son yaklaşmadan önce kendine geldi. Hızlı bir şekilde yolcu boşaltacağız müteakip olarak kendisi ambulansla geçecek

-Kule:Anlaşıldı tekrar geçmiş olsun

-Pilot:Öncelik ve yaklaşma için çok sağ olun

-Kule:Rica ederiz

Pegasus Hava Yolları’nın açıklaması

Pegasus Hava Yolları’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle; “Viyana-Sabiha Gökçen seferini yapan PC902 sefer sayılı TC-CPI kuyruk tescilli uçağımız, bugün kaptan pilotumuzun rahatsızlık geçirmesi üzerine sivil havacılık kuralları gereği sağlık sebebiyle acil iniş talep ederek 2. pilotumuz tarafından emniyetli bir şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirilmiştir. Kaptan pilotumuzun durumu iyi olup gerekli kontroller için hastaneye sevk edilmiştir.”

Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz