Aynı aileden 4 Türk yanarak can vermişti! Yangının nedeni “kundaklama” çıktı

Reklam

Almanya’nın Solingen kentinde bir binada çıkan yangın aynı aileden 4 kişi yanarak feci şekilde can verdi. Yangının nedeninin kundaklama olduğu bildirildi.

Almanya’nın Solingen kentinde 4 katlı binada çıkan ve aynı aileden 2’si çocuk 4 kişi hayatını kaybettiği 9 kişinin ise yaralandığı yangının kundaklama olduğu ortaya çıktı. Solingen Belediyesi yaşanan faciadan sonra kent genelinde yas ilan etti.

21 kişi tahliye edildi

Yangından sonra binadaki 21 kişinin tahliye edildiği belirtilen açıklamada, dumandan etkilenen çok sayıda kişinin olay yerinde tedavi altına alındığı ifade edildi.

Onclick Popunder

2. Solingen faciası

Yangına ilişkin yapılan incelemelerde, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Hendrik Wüst, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Solingen’de yaşanan olayın kendisini derinden etkilediğini ifade etti.

Solingen’de ne olmuştu?

Solingen kentinde 29 Mayıs 1993’de Genç ailesinin Untere Werner Caddesi’ndeki evleri kundaklanmış, saldırıda Gürsün İnce (28), Hatice Genç (19), Gülüstan Öztürk (12), Hülya (9) ve Saime Genç (5) hayatını kaybetmişti.

Yakalanan failler Markus Gartmann, Felix Köhnen, Christian Reher ve Christian Buchholz, hapis cezalarını çektikten sonra tahliye edildi. Kimlikleri gizli tutulan saldırganlar, yaşamlarını Almanya’da sürdürüyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz