Bankasındaki güvenlik açığını fark eden genç, ATM’den 90 bin Euro çekti!

Reklam

24 yaşındaki Belçikalı, bankasındaki bir güvenlik açığından yararlanarak ATM‘den 90 bin Euro çekti.

Belçika’nın Gent şehrinde yaşayan 24 yaşındaki bir genç, sürekli olarak kullandığı bankası BNP Paribas Fortis’teki teknik bir arızanın ardından yaklaşık 90 bin Euroyu çektikten sonra kendini ceza mahkemesinde buldu.

“Arkadaşımın düğünü için çektim”

Sanık, bir arkadaşının düğününü finanse etmesine yardımcı olmak için başlangıçta 1000 Euro çektiğini, ancak bu tutarın hesabından kesilmediğinin farkına varmadığını söyledi.

Onclick Popunder

Mahkemede “O zamanlar para çekme işleminin kaydedilmediğini bilmiyordum çünkü hesabımı çok sık kontrol etmiyorum” dedi.

“Kasıtlı olarak çalmak gibi bir niyetim yoktu”

24 yaşındaki genç, bankayı uyarmak yerine para çekmeye devam etti. Hatta kız arkadaşının kartını kullanarak toplamda 90 bin Euro çektiği tespit edildi.

Gencin avukatı, “Müvekkilim, o parayı maddi durumu iyi olmayan bir arkadaşının düğününü finanse etmek için kullandı. Bu bir banka soygunu davası değildir” diyerek müvekkili için ertelenmiş bir ceza ya da çalışma süresi gibi daha hafif bir ceza talep etti.

18 ay hapis cezası talep edildi

Savcı ise 18 ay hapis cezasının yanı sıra çalınan paranın tamamının geri ödenmesini talep etti. 90 bin Euroyu ne yaptığı sorulduğunda ise, “30 bin Euroyu düğün masrafı için arkadaşıma verdim, geri kalanını ise tatilde harcadım” dedi. Mahkeme, kararını 11 Mart’ta açıklayacağını bildirdi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz