Belediyeden skandal karar! Vergi borcu olan ailenin köpeğini haczedip 750 Euro’ya sattı

Reklam

Almanya’da bir belediye, vergi borcu olduğu için engelli bir vatandaşın tekerlekli sandalyesini haczetmeye çalıştı. Tekerlekli sandalyeyi haczedemeyince ailenin köpeğini haczetti, internetten 750 Euro’ya sattı.

Almanya’nın Ahlen Belediyesi, vergi borçları yüzünden engelli bir adamın tekerlekli sandalyesini haczetmek istedi. Bunu başaramayınca ailenin köpeğini haczedip sanal market eBay’de 750 Euro’ya sattı.

Alman medyasında yer alan haberlere göre Ahlen Belediyesi, alacağını tahsil etmek için adı açıklanmayan kişinin evine 2018’in kasım ayında iki haciz memuru gönderdi.
Haciz memurları önce iş kazası sonucu sakatlanan üç çocuk babası adamın en değerli ‘eşyası’ olarak tekerlekli sandalyesine el koymak istedi.
Fakat sandalyenin sigorta şirketine ait olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ailenin Edda adlı köpeğine el konuldu. Edda, bir belediye çalışanının özel hesabından açık artırma sitesi eBay’de 750 Euro’ya satıldı. Belediye sözcüsü Frank Merschhaus, köpeğe el konulması kararının yasal olduğunu söyledi.

Onclick Popunder

Köpeğin yeni sahibi belediyeye dava açtı

Köpeğin şimdiki sahibi polis memuru Michaela Jordan, fiyatın düşük olmasından şüphelenerek belediyeyi aradı. Normalde bu cins köpeklerin fiyatı 1500-2000 Euro’ydu.
Jordan, telefondaki belediye görevlisinin köpeğin sağlıklı ve aşılarının tam olduğunu söylemesiyle ikna oldu. Ancak Michaela Jordan, köpeğin gözünden rahatsız olduğunu ve dört ameliyat geçirdiğini belirterek 1800 Euro’luk veteriner masrafını geri alabilmek için belediyeye dava açtı.

Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz