Bir çocuk annesi yatalak kadın Avrupalı Türklere seslendi: Ne olur beni kurtarın!

Reklam

Samsun’da yaşayan Sevtap Aral, 6 yıl önce beynindeki tümör dolayısıyla felç geçirdi. Bakımını eşi üstlenen  1 çocuk annesi Sevtap Aral, Avrupalı Türkler’den kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Samsun’da oturan Sevtap Aral, beynindeki tümör nedeniyle 6 yıl önce kısmi felç geçirdi. 2 beyin ameliyatı geçiren ancak, vücudunun sağ tarafını hareket ettiremeyen Sevtap Aral’ın bakımını yapan eşi 40 yaşındaki Ahmet Aral, “Eşimin hem sağlıkta, hem hastalıkta yanındayım. Biz böyle söz vermiştik. Bizi maddi konular olumsuz etkiliyor” dedi.

Artı33 ile bağlantıya geçen Sevtap Aral da durumlarının çok kötü olduğunu belirterek, Ne olur bize yardım edin çağrısında bulundu. Aral, Fransalı Türklerin haber sitesi Artı33‘e gönderdiği mesajda, ”Beynimde tümör var. Durumumuz çok kötü. Bana ne olur Allah için yardımcı olun, kurtarın beni.”ifadelerini kullandı.

Samsun’un İlkadım ilçesi’ne bağlı Hançerli Mahallesi’nde oturan 14 yıllık evli ve 37 yaşındaki Sevtap ve Ahmet Aral çifti, 6 yıl önce büyük bir şok yaşadı. 1 çocuk annesi Sevtap Aray, beynindeki tümör nedeniyle felç geçirerek yatağa bağımlı hale geldi. Ahmet Aral, eşinin rahatsızlığından dolayı çalışamadığını zor günler geçirdiklerini, ailesine uzanacak bir yardım elinin kendilerini çok mutlu edeceğini söyledi.

SEVTAP ARAL: “O OLMAZSA OLMAZDI”

Eşinin kendisi için eli ayağı olduğunu söyleyen Sevtap Aral, “İlk evlendiğimizden bu yana çok şeyler çektik. Çok şeyler yaşadık ama birbirimizi bırakmadık. Hastalığımdan sonra benim en büyük destekçim oldu eşim. Hani insanlar baston kullanır ya eşim benim iki taraflı bastonum. Hastaneye giderken eşim beni kucağında çıkartıyor. O olmazsa olmazdı! Bizim kimsemiz yok. Sadece iki kişiyiz, bir de çocuğum var. Eşim ve çocuğum yanımda olsun huzurlu olayım başka bir şey istemiyorum. Hastalık keşke geçse, kocama keşke ben yemek yapabilsem. Temizliği yapabilsem. Ben 37 yaşındayım ve yapamadığım çok şey var. Hasta olduğumda o beni bırakıp gidebilirdi. Ama beni bırakmadı. Allah ondan razı olsun” dedi.

Aral ailesinin 3 sınıfa giden çocukları Buğra Aral, “Annemin dediği gibi her şey yakında geçecek, buna inanıyorum” diye konuştu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz