Bu izin sezonunda da uçak biletleri cep yakacak: 4 kişilik ailenin gidiş dönüşü 3 bin Euro!

Reklam

Türkiye’nin milli havayolu Türk Hava Yolları, üst üste yakaladığı başarılarla gurbetçileri gururlandırmaya devam ediyor. Ancak özellikle izin sezonunda belirlenen fiyatlar ise gurbetçilerin büyük zorluklar yaşamasına neden oluyor. Aynı dönemde diğer hava yollarının da fahiş fiyat belirlemesi bu yıl da vatandaşları kara yoluna mecbur bırakıyor.

Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan Türkler için yeni bir izin sezonu daha yaklaşmaya başladı. Tatil planları yapan gurbetçilerin önünde duran en büyük engellerden biri ise uçak biletlerinin aşırı pahalılığı.

Türk Hava Yolları ile Paris’ten okullar tatil olduktan sonra 6 Temmuz’da İstanbul’a gidip 25 Ağustos’da dönmek isteyen 4 kişilik bir aile, sadece bilet parası için 3 bin Euro’dan fazla bir ücreti gözden çıkarmak zorunda. Paris’ten İstanbul’a belirlenen tarihlerde gidecek 4 kişilik bir aile için ücret 3 bin 380 Euro.  Sadece İstanbul için belirlenen bu fiyat, iç hat uçuşlarının da eklemesiyle ise çok daha yukarlara çıkmakta.

Onclick Popunder

Pegasus’un fiyatları THY’yi gölgede bıraktı

Aynı dönemde Pegasus’un belirlediği fiyatlar ise Türk Hava Yolları’ndan çok farklı değil. Aynı tarihler için Paris’te oturan 4 kişilik bir ailenin Pegasus’tan İstanbul’a almak isteyeceği gidiş-dönüş bileti için 2 bin 884 Euro ödemesi gerekiyor .

Ayrıca yine iç hat uçuşlarının eklenmesi de bu fiyatı çok daha yukarlara çıkmasına neden oluyor.

Yine Paris’ten İzmir’e uçan Sunexpress ile 6 Temmuz’da gidip 25 Ağustos’da dönecek 4 kişilik bir aile, bu şirkette de 3 bin 108 Euro ödemesi gerekiyor. Sadece İstanbul ücreti, iç hatların eklenmesi ile çok daha yukarlara çıkabiliyor.

Gurbetçiler izinde memleketlerine gitmek için sadece yol ücreti için 3 bin Euro gözden çıkarmak zorunda.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı www.arti33.com‘a aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz