Fransa’da satılan bu marka ekmeklerin içinde alkol var!

Reklam

Avrupa Birliği’nde geçen yıldan itibaren zorunlu hale getirdiği ’üreticilerin satışa sundukları ürünlerinin içerisindeki maddeleri detaylı olarak yazma kuralı, daha önce sadece ‘tatlandırıcı’ olarak belirtilen bazı maddelerin aslında alkol olduğunu ortaya çıkardı.

Avrupa Birliği’nde 13 Aralık 2016’dan itibaren, paketli ürünlerin içeriğinin detaylı yazılması zorunlu hale getirildi. Gıda Tüketici Bilgileri’nde (INCO) yapılan değişiklikle daha önce, paketlerin içindekiler bölümünde belirtilen, ”tatlandırıcı, karbonhidrat şeker ya da protein” gibi ürünlerin detaylandırılması zorunlu hale getirildi.

Ayrıca, ürünün herhangi bir alerji yapıcı madde taşıyıp taşımadığı da belirtilecek. Paket halinde satılan etlerin de hangi ülkeye ait olduklarının belirtilmesi zorunlu olacak.

Onclick Popunder
Avrupa Birliği’nde 13 Aralık 2016’dan itibaren, paketli ürünlerin içeriğinin detaylı yazılması zorunlu hale getirildi.

‘Aroma’ aslında alkolmüş!

Bu uygulama büyük bir skandalın ortaya çıkmasını sağladı. Daha önce paket olarak satılan ekmeklerin bazılarında alkol bulunduğu anlaşıldı.

Yapılan değişiklikten sonra, Jacquet, Harry’s gibi markalar, daha önce sadece paketlerin üzerine aroma olarak belirttikleri ekmeklerin içerisine koydukları maddenin aslında alkol olduğunu yazmak zorunda kaldılar.

Ekmeklerin raf ömrünü uzatmak için alkol kullanıyorlar

Bu arada Fransa’da Fırıncılar Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan yazıda, birçok firmanın ekmeklerin raf ömrünü uzatmak için alkol kullandığına dikkat çekildi.

DGCCRf: Birçok firma alkol kullanıyor

Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Rekabet, Tüketim ve Sahteciliği Önleme Kurulu (DGCCRF) daha önce birçok ekmek markasının alkol kullandığını kabul etmişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz