Bu yaz 4 kişilik bir aile için Paris-İstanbul bilet fiyatı 4 bin Euro’yu geçti!

Reklam

Pandeminin etkisini yitirmesiyle seyahatler atrarken, uçuş fiyatları ise cep yakıyor. Fransa’dan Türkiye’ye gitmek isteyen 4 kişilik bir ailenin sadece uçak bileti ücreti 4 bin Euro’yu geçti.

Yaz tatilinin yaklaşması ile gurbetçileri izin heyecanı sararken, Fransa’daki Türkler de izin hazırlıklarına başladı.

Ancak uçak biletleri fiyatlarında bu yıl yaşanan zamlar, gurbetçilerin belini büküyor . Pandemi döneminde attığı başarılı adımlarla dikkat çeken THY’nin bilet fiyatları da gurbetçileri zorlayacak.

Onclick Popunder

Paris-İstanbul 4 bin 113 Euro

Paris-İstanbul 4 bin 113 Euro

Türk Hava Yolları ile Paris’ten 7 Temmuz’da okullar tatil olduktan sonra Türkiye’ye gitmek isteyecek 4 kişilik bir aile 4 bin Euro’yu gözden çıkarmak zorunda.

9 Temmuz gidiş, 27 Ağustos dönüş planına göre yapılan hesaplamada, Paris’ten İstanbul Havalimanı’na yapılacak bir seyahatin 4 kişilik bir aileye maliyeti toplam 4 bin 113 Euro. Sadece İstanbul için belirlenen bu fiyat, iç hat uçuşlarının da eklemesiyle ise çok daha yukarlara çıkmakta.

Pegasus’tan İstanbul’a 20 kilo bagaj hakkı ile birlikte almak isteyeceği gidiş-dönüş bileti için 3 bin 958 Euro ödemesi gerekiyor.

Pegasus fiyatları da el yakıyor

Aynı dönemde Pegasus’un belirlediği fiyatlar ise Türk Hava Yolları’ndan çok farklı değil.

Aynı tarihler için Paris’te oturan 2 çocuklu 4 kişilik bir ailenin Pegasus’tan İstanbul’a 20 kilo bagaj hakkı ile birlikte almak isteyeceği gidiş-dönüş bileti için 3 bin 958 Euro ödemesi gerekiyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz