Bu yaz altın bozdurmanın tam zamanı! 1700 doları görebilir

Reklam

Altın fiyatları, merkez bankaların güvercin tutumları, dolardaki düşüş ve ayrıca artan jeopolitik tansiyonun desteği ile 2013 yılından bu yana ilk kez ons başına 1,400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Uzmanlar Altında yükselişin bu yıl rekor kıracağını belirtiyor.

Spot altın yüzde 1.7 yükselerek ons başına 1,411.63 dolar ile Eylül 2013’ten bu yana en yüksek seviyesini görmesinin ardından Singapur saati ile 12:16’da 1,405.74 dolara geldi. Vadeli altın kontratları New York’ta yüzde 1.3 yükselerek ons başına 1,415.40 dolara çıktı ve böylelikle vadeli altın da Eylül 2013’ten bu yana en yüksek seviyesini test etti. Dolar üç ayın en düşük seviyesine indi.

Altın, ABD merkez bankası Fed’in faiz indirimlerine kapıyı açması ve buna bağlı olarak doların düşmesi, bunun yanında Avrupa ve Avustralya’da da merkez bankalarının büyümeyi desteklemek için daha fazlasını yapacaklarının işaretlerini vermesi ile birlikte son üç yılın en iyi haftalık performansını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Altın fiyatları ayrıca İran’ın ABD’ye ait bir drone’u düşürmesinin ardından bu iki ülke arasındaki gerilimin artması sonucu güçlenen güvenli liman alımlarından da destek buldu. Yatırımcıların dikkatleri, ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devler Başkanı Xi Jinping’in gelecek hafta Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenecek G-20 liderler zirvesinde yapacağı toplantıya çevriliyor.

Altında yükselik devam edecek: 1700 (1500 Euro) dolara çıkabilir

Artan güvenli liman alımları ile birlikte, yatırımcıların paralarını altın destekli exchange traded fonlarına (ETF) yönelttikleri görülüyor. Bloomberg tarafından izlenen fonlar, Ocak ayından bu yana en büyük aylık artışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Milyarder makro trader Paul Tudor Jones, geçen hafta yaptığı açıklamada, altının önümüzdeki 12 ila 24 aylık dönem için kendisinin favori yatırım aracı olduğunu ve fiyatların 1,400 doları aşması durumunda, hızla 1,700 dolara çıkabileceğini kaydetti.

Detaylı bilgiyi Kenza Gold kuyumculuktan öğrenebilirsiniz.

Bu yaz altın ne kadar olacak? Altın alacak ya da bozduracaklar ne yapmalı? Altın ile ilgili güncel bilgileri Artı33’ün ekonomi haberleri sponsoru Kenza Gold kuyumculuktan öğrenebilirsiniz.

Kenza Gold Telefon Numarası: 01 47 70 03 35

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz