Bulgar gümrüğü, Türk sürücünün aracında 1 milyon Euro’luk uyuşturucu ele geçirdi

Reklam

Bulgar Gümrüğünde Türk sürücünün aracında 1 milyon Euronun üzerinde uyuşturucu ele geçirildi. Türk sürücü, 2 bin 500 Euro kefaletle serbest bırakıldı.

Olay, 21 Ocak’ta Bulgaristan’ın Kaptan Andrevo sınır kapısında meydana geldi. Türk sürücünün kullandığı TIR’da detaylı inceleme yapan görevlileri yangın söndürücü içine gizlenmiş değeri yaklaşık 1 milyon 150 bin Euro olan 12 kg uyuşturucu ele geçirdi.

“18 yıldır bu yollardayım hiç ihlal yapmadım”

TIR sürücüsü 42 yaşındaki Emre A., mahkemede 2006 yılından bu yana şoför olarak çalıştığını ve şu ana kadar tek bir ihlal yapmadığını söyledi.

Onclick Popunder

Türk şoför savunmasında boşandığını ve üç çocuk babası olduğunu, hafif zihinsel engelli olan ve ona bakmak zorunda olan erkek kardeşiyle birlikte yaşadığını söyledi.

2 bin 500 Euro kefaletle serbest bırakıldı

Emre A. ise hiçbir zaman kanunları çiğnemediğini, esas olarak kamyonuna bir mültecinin binmesinden endişe ettiğini ancak kargosunda uyuşturucu olabileceğini hiç düşünmediğini söyledi.

Olay sonrası gözaltına alınarak bir kaç gün sonra mahkemeye çıkarılan Emre A. 2 bin 500 Euro kefalet ile serbest bırakıldı.

Kaynak: Sılayolu.com

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz