Bulgaristan’dan geçecekler bu tuzağa dikkat! 100 Euro ver komşu!

Reklam

Bulgaristan’da bu yıl da gurbetçilere ‘çöp kutusu tuzağı’ hazırlandığı iddia edildi. Sınırda uzun kuyruklar oluşturan gurbetçilerden yere çöp atanlardan fahiş cezalar talep edildiği kaydediliyor. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca gurbetçi Türkiye’nin yolunu tuttacak. Sıla Yolu’nun en sorunlu ülkesi Bulgaristan’da geçen yıl yaşananların bu yıl da gurbetçi vatandaşları korkutuyor. Bulgaristan’da yere çöp attığı için gurbetçilerden istenen fahiş cezaların bu yıl da sürdürüleceği aktarıldı.

Yere çöp atmanın cezası 100 Euro!

Geçen yıl Artı33 ile irtibata geçen Fransalı gurbetçiler, saatlerce bekledikleri Bulgar gümrüğünde hiç çöp kovası olmadığını bu nedenle yere çöp atan gurbetçilerden fahiş fiyatta ceza talep edildiğini söylemiştiler.

Saatlerce süren yolculuktan sonra vardıkları Bulgar gümrüğünde yaşadıklarını anlatan gurbetçi, uzun süre araçta beklemek durumunda kaldıklarını, aracın hiç ilerlememesi üzerine dışarı inerek sigara içtiğini aktardı. O anda sigara izmaritini atacak bir çöp kutusu olmadığından dolayı yere attığını belirten gurbetçi daha sonra ise yanına gelen Bulgar yetkililerin kendisinden ceza nedeniyle para talep ettiğini belirtti.

“Komşu yere çöp attın, pasaportunu ver, ceza”

Yanına üzerinde “Espectur” yazan bir kişinin geldiğini kaydeden gurbetçi, yetkilinin sigara izmaritinin üzerine basarak kendisine, “Komşu yere çöp attın, pasaportunu ver, ceza.” dediğini söyledi.

Bu duruma itiraz edip hiçbir çöp kutusu olmadığını söyleyen gurbetçinin attığı izmariti yerden alması da cezadan kurtulması için yeterli olmadı. Bulgar yetkililer, Fransalı Türkten 50 Euro ceza parası vermesini istediler.

100 Euro istiyorlar

Gurbetçi vatandaş, uzun uğraşları sonucu ceza almadan gümrükten geçebildiğini aktarırken, Bulgar yetkililerin yere çöp attın diyerek bazı kişilerden de 100 Euro istediğini aktarı. Bulgaristan’dan geçecek gurbetçilerin bu yönde daha dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz