Bulgaristan’da radara giren gurbetçiye 2,5 yıl sonra 250 Euro ceza geldi!

Reklam

2021 yılında Almanya’dan Türkiye’ye tatile giden gurbetçi sürücü, posta kutusuna, 2.5 yıl sonra Bulgaristan’dan gelen radar cezasıyla şaşkına döndü.

Almanya’nın Bielefeld kentinde yaşayan İdris Seçkin, postasına gelen bir mektupla büyük bir şaşkınlık yaşadı. Otomobiliyle 2021 yılında Almanya’dan Bulgaristan güzergâhından Türkiye’ye tatile giden İdris Seçkin’in ev adresine, Bulgaristan / Sofya çıkışlı, radar cezası mektubu geldi.

2021 yılında Türkiye’ye gitti

İdris Seçkin’e postasına gelen 4 Temmuz 2021 tarihli radar ceza faturasında, 50 km hız sınırı olan yolda 113 km hız yapıldığı ve uygulanan tolerans ile 63 km üzerinden cezalandırıldığı belirtildi.

Onclick Popunder

“350 Euro talep ediliyor”

Tatile gittiği aracının BI-HT 5050 plakasının değiştiğini belirten İdris Seçkin, “Adresim aynı kalmasına rağmen, ancak 2.5 yıl sonra adresime ulaşabildiklerini düşünüyorum. Ama ben, söz konusu tarihte Bulgaristan’dan transit geçiş sırasında, herhangi bir radar ışığının yanması, ya da polis çevirmesine denk gelmedim. Eski plakamız üzerine yazılmış bir ceza. Gelen ceza faturasında, iki hafta içerisinde ödersem 250 Euro, daha sonra ödemem halinde 350 Euro talep ediliyor” dedi. Gelen faturadan sonra konuyu birçok yere danıştığını söyleyen Seçkin, cezayı ödemeyi düşünmediğini söyledi.

Kaynak: Hürriyet

İdris Seçkin’e gelen ceza
-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz