CAF valilerle anlaştı yanlış bilgi verenler yandı! İlk uygulama Moselle’de

Reklam

Fransa’da dolandırıcılara karşı her gün önlemlerini artıran Aile Yardım Fonu CAF, yeni bir uygulamayı da Fransa’nın kuzey doğusunda yer alan Moselle bölgesinde devreye soktu.

CAF’ın ilk olarak Metz, Sarreguemines ve Thionville’de başlattığı uygulama ile artık dolandırıcıları yakalamak için yerel mahkemelerle işbirliği yapılacak. Üç şehrin valileri ve CAF Moselle arsında imzalanan anlaşma ile dolandırıcılığın önüne geçmek için birlikte mücadele etme kararı alındı. Kurumlar arasında bilgi alışverişinin sağlanması kararlaştırıldı. Yeni anlaşma ile şüpheli durumlarda bilgi akşının sağlanacağı bir sistem kurulmasına da karar bağlandı.

CAF Moselle’in Müdürü Laurent Ponté, 2016 yılında bölgede yardım almayı hak eden 178 bin 401 aileye ödenen toplam ücretin 1, 04 milyar Euro olduğunu kaydetti. Aynı yıl dolandırıcıların oluşturduğu zararın ise 3,43 milyon Euro olduğuna dikkat çekti.

Moselle’de 800 bin ailenin CAF tarafından kontrolden geçirildiği kaydedilirken milyonlarca Euro’luk sahtekarlığın da önüne geçildiği belirtildi.

Axel Watrin

directfm.fr

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz