Çavuşoğlu’nun Metz ziyareti sonrası Fransa karıştı!

Reklam

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Fransa’nın Metz şehrinde gerçekleştirdiği toplantı sonrası Türkiye, Fransa siyasetinin gündemine oturdu. Birçok haber sitesi ilk haber olarak Türkiye’yi sayfalarına taşıdı.

Cumhuriyetçiler’in cumhurbaşkanı adayı François Fillon, Cumhurbaşkanı François Hollande’ı “Avrupa ile dayanışma içinde olmamakla” suçlarken Türkiye karşıtlığı ile bilinen aşırı sağcı Nicolas Dupont-Aignan, “Çırak diktatör için yapılan bu toplantıya izin verildiği için Fransa adına utanıyorum” dedi.

Onclick Popunder

Fransa’nın Sağcı ve aşırı sağcı partileri hep bir ağızdan “Fransa için utanç verici bu toplantıya müsaade eden Cumhurbaşkanı François Hollande’ın bir an evvel cumhurbaşkanlığı koltuğundan uzaklaşması gerekiyor” açıklamasını yaptılar.

Fransa Dışişleri Bakanı: Çavuşoğlu’nun toplantısını yasaklayacak bir gerekçe yok

Fransa’da, sağ görüşteki partilerin Çavuşoğlu’nun Metz mitingine izin verilmesine tepki göstermesi üzerine, Fransız Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault, yazılı bir açıklama yaptı:

“Fransa’daki bir derneğin kapalı bir mekanda organize ettiği bir etkinliktir” denilen açıklamada “Kamu düzeni tehdidi olmadığından, Fransız siyasetine müdahale unsuru taşımadığından, bu toplantıyı yasaklayacak bir gerekçe yoktur” ifadelerine yer verildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz